Air Arabia-ն դադարեցրել է թռիչքները Հայաստան և ևս 5 երկիր
Air Arabia ավիաընկերությունը հայտարարել է մի շարք երկրներ թռիչքների ժամանակավոր դադարեցման մասին՝ պայմանավորված Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակով և օդային տարածքների փակմամբ։
Ընկերության հաղորդագրության համաձայն՝ բոլոր թռիչքները հետևյալ երկրներ կդադարեցվեն մինչև հունիսի 30-ը ներառյալ.
• Իրան
• Իրաք
• Ռուսաստան
• Հայաստան
• Վրաստան
• Ադրբեջան
Բացի այս, մի շարք այլ ուղղություններով արձանագրվում են ուշացումներ կամ շրջանցման դեպքեր՝ կապված օդային երթուղիների փոփոխությունների հետ։
Բոլոր ուղևորներին, որոնք դեպի վերոնշյալ երկրներ պետք է թռիչքներ կատարեն Շարժայի կամ Աբու Դաբիի միջոցով, չի թույլատրվի մեկնել ուղևորության մեկնարկային կետ՝ մինչև հաջորդ ծանուցումը։
Air Arabia-ն հետևում է իրավիճակի զարգացմանը և կհայտնի թռիչքների վերականգնման մասին լրացուցիչ տեղեկություններ։

Air Arabia suspends flights to Armenia and 5 other countries
Air Arabia has announced the temporary suspension of flights to several countries due to the situation in the Middle East and the closure of airspace.
According to the company's statement, all flights to the following countries will be suspended until June 30 inclusive:
• Iran
• Iraq
• Russia
• Armenia
• Georgia
• Azerbaijan
In addition, delays or diversions are being recorded in several other destinations due to changes in air routes.
All passengers who are due to fly to the above countries via Sharjah or Abu Dhabi will not be allowed to depart for their departure point until further notice.
Air Arabia is monitoring the situation and will provide further information on the resumption of flights.