Իրանի վերաբերյալ Թրամփը որոշում կկայացնի 2 շաբաթվա ընթացքում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն Իրանի վրա հնարավոր հարձակման վերաբերյալ որոշում կկայացնի առաջիկա 2 շաբաթվա ընթացքում, հայտարարել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը։
«Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ ես հասկանում եմ, որ լրատվամիջոցներում շատ են ենթադրությունները նախագահի որոշումների և ԱՄՆ-ի հնարավոր անմիջական ներգրավվածության վերաբերյալ։
Այս առումով ես ունեմ նախագահից ուղղակիորեն ստացված հայտարարություն, և մեջբերում եմ. «Հաշվի առնելով, որ Իրանի հետ բանակցությունների զգալի հավանականություն կա, որոնք կարող են տեղի ունենալ կամ չլինել, ես որոշում կկայացնեմ՝ առաջ շարժվե՞լ, թե՞ ոչ՝ առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում»,- ընդգծել է խոսնակը։
Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ-ն, սակայն, պնդում է, որ Իրանի հետ հնարավոր գործարքը պետք է ներառի ուրանի հարստացման արգելք։

Trump is to decide on Iran within 2 weeks
US President Donald Trump will decide on a possible attack on Iran within the next two weeks, White House press secretary Karoline Leavitt said.
"Regarding the situation surrounding Iran, I understand that there is a lot of speculation in the media about the president's decisions and possible direct US involvement.
In this regard, I have a statement directly from the president, and I quote: "Given that there is a significant possibility of negotiations with Iran, which may or may not take place, I will decide on whether to move forward or not within the next two weeks," the spokesperson emphasized.
According to her, the US insists that a possible deal with Iran must include a ban on uranium enrichment.