Թրամփն առաջարկում է հարվածել Իրանին, միայն եթե ոչնչացվի Ֆորդոյի օբյեկտը․ Guardian
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ԱՄՆ պաշտպանության պաշտոնյաներին առաջարկել է հարվածել Իրանին միայն այն դեպքում, եթե, այսպես կոչված, բունկերային ռումբը երաշխավորված կոչնչացնի իրանական Ֆորդո ուրանի հարստացման օբյեկտը, գրում է բրիտանական The Guardian թերթը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
«Դոնալդ Թրամփն առաջարկել է ԱՄՆ պաշտպանության պաշտոնյաներին, որ նրանք պետք է հարվածեն Իրանին միայն այն դեպքում, եթե, այսպես կոչված, բունկերային ռումբը երաշխավորված է ոչնչացնել Ֆորդոյի ուրանի հարստացման կարևորագույն օբյեկտը», - ասվում է հրատարակության մեջ:
Հրատարակության տվյալներով՝ Թրամփը չի դիտարկում Ֆորդոյի դեմ մարտավարական միջուկային զենք կիրառելու հնարավորությունը։

Trump proposes to strike Iran only if the Fordow facility is destroyed. Guardian
US President Donald Trump has suggested to US defense officials that they should strike Iran only if a so-called bunker buster is guaranteed to destroy Iran's key uranium enrichment facility at Fordow, the British newspaper The Guardian reports, citing its sources.
"Donald Trump has suggested to US defense officials that they should strike Iran only if a so-called bunker buster is guaranteed to destroy the key uranium enrichment facility at Fordow," the publication said.
According to the publication, Trump is not considering the possibility of using tactical nuclear weapons against Fordow.