Պուտինը և Սի Ծինփինը հեռախոսազրույց են ունեցել
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինի հետ։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը:
«Փոխադարձ պայմանավորվածությամբ՝ քիչ առաջ տեղի է ունեցել Ռուսաստանի և Չինաստանի նախագահների միջև հեռախոսազրույց»,- ասել է Ուշակովը լրագրողներին:
Նա նշել է, որ հեռախոսազրույցում երկու երկրների ղեկավարները հիմնականում անդրադարձել են Մերձավոր Արևելքում սրված իրավիճակին։ Պուտինն ու Սի Ծինփինը քննարկել են նաև G7 գագաթնաժողովի արդյունքները՝ նշելով հանդիպման մասնակիցների միջև առկա տարաձայնությունները։
«Պուտինը և Սի Ծինփինը սեպտեմբերի 2-ին Չինաստանում կանցկացնեն լիարժեք բանակցություններ»,- հայտնել է Ուշակովը:

Russian presidential aide Yuri Ushakov reported that Russian President Vladimir Putin had a telephone conversation with the President of the People's Republic of China, Xi Jinping.
"By mutual agreement, a telephone conversation took place a short while ago between the presidents of Russia and China," Ushakov told reporters.
He noted that during the telephone conversation, the leaders of the two countries mainly touched upon the aggravated situation in the Middle East. Putin and Xi Jinping also discussed the results of the G7 summit, noting the existing disagreements between the meeting participants.