«Խամենեին ժամանակակից Հիտլերն է, նա չի կարող շարունակել գոյությունը». Իսրայելի ՊՆ
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացն այսօր այցելել է Հոլոնի այն հատված, որն այսօր ենթարկվել է հրթիռակոծության Իրանի կողմից։
Կացը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեին «ժամանակակից Հիտլերն է» և «չի կարող շարունակել գոյությունը»։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակի պատերազմական նպատակների համաձայն՝ անկասկած, այս մարդը չպետք է շարունակի գոյություն ունենալ։ Խամենեիի պես բռնապետն իր հռչակած նպատակն է դարձրել Իսրայել պետության ոչնչացումը, չի կարելի դա թույլ տալ», - ասել է նա:

«Хаменеи — современный Гитлер, он не может продолжать существовать». Минобороны Израиля
Министр обороны Израиля Исраэль Кац сегодня посетил район Холона, который утром подвергся ракетному обстрелу со стороны Ирана.
В беседе с журналистами Кац заявил, что верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи — «современный Гитлер» и «не может продолжать существовать».
«Согласно военным целям Армии обороны Израиля, безусловно, этот человек не должен продолжать существовать. Диктатор, подобный Хаменеи, который провозгласил своей целью уничтожение государства Израиль, этого нельзя допустить», — сказал он.