Իսրայելի ագրեսիան դադարեցնելը կարևոր է խաղաղության և մարդկության համար․ Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Իսրայելն «ընդլայնել է իր ավազակապետության տարածքը՝ հարձակվելով Իրանի որոշ թիրախների վրա և սպանություններ իրականացնելով Իրանի ներսում»։
Նա ասել է, որ այս հարձակումներն իրականացվել են այն ժամանակ, երբ Իրանը բանակցում էր իր միջուկային ծրագրի շուրջ.
«Իսրայելը, որն ինքը միջուկային զենք ունի և իր միջուկային գործունեության մեջ չի ճանաչում որևէ միջազգային կանոն, ահաբեկչություն իրականացրեց՝ չսպասելով բանակցությունների ավարտին, չսպասելով արդյունքին: Այս ագրեսիայի դեմ, որն իրականացվել է ողջ աշխարհի և ողջ մարդկության աչքի առաջ, ցավոք, միջազգային կառույցներն ու պետությունները, հատկապես ՄԱԿ-ը, լռում են: Իսրայելի ագրեսիայի ավարտը կարևոր է խաղաղության և մարդկության համար, մեր տարածաշրջանի բոլոր երկրները, այդ թվում՝ մեր հարևան Իրանը, պետք է անհրաժեշտ դասեր քաղեն այդ իրադարձություններից»:։

Stopping Israeli aggression is essential for peace and humanity. Erdogan
Turkish President Recep Tayyip Erdogan has said that Israel has “expanded the territory of its bandit state by attacking some Iranian targets and carrying out assassinations inside Iran.”
He said that these attacks were carried out at a time when Iran was negotiating its nuclear program.
“Israel, which itself has nuclear weapons and does not recognize any international rules in its nuclear activities, carried out an act of terrorism without waiting for the end of the negotiations, without waiting for the result. Unfortunately, international institutions and states, especially the UN, are silent Against this aggression in front of the eyes of the whole world and all humanity. The end of Israeli aggression is important for peace and humanity; all countries in our region, including our neighbor Iran, must learn the necessary lessons from these events.”