Կիևը հրթիռակոծվել է. կա 14 զոհ և 40 վիրավոր
Կիևում ռուսական անօդաչու սարքերի և հրթիռային հարվածների հետևանքով, նախնական տվյալներով, զոհվել է 14 մարդ, կա 40 վիրավոր։
Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոյի փոխանցմամբ՝ վիրավորված 40 քաղաքացուց 30-ը հոսպիտալացվել է։
Քաղաքապետը հաստատել է, որ հարձակման ժամանակ մահացել է ԱՄՆ-ի 62-ամյա քաղաքացի, սակայն, նրա խոսքով, այդ մահվան և հարձակման միջև ուղղակի կապը հստակեցված չէ։ Ավելի վաղ Կլիչկոն հայտնել էր, որ տղամարդը մահացել է այն տանը, որի դիմաց ընկել է «Շահեդ» տեսակի անօդաչու թռչող սարք։
Նա նաև հաստատել է ավելի վաղ տարածված տեղեկությունները, ըստ որոնց՝ հարվածներից մեկի հետևանքով ամբողջությամբ փլուզվել է մի բազմաբնակարան շենքի մուտք։

A rocket attack has hit Kyiv: 14 dead and 40 injured
According to preliminary data, 14 people have been killed and 40 injured in Kyiv as a result of Russian drone and missile strikes.
Kyiv Mayor Vitali Klitschko said that 30 of the 40 injured citizens were hospitalized.
The mayor confirmed that a 62-year-old US citizen died in the attack, but, according to him, a direct connection between this death and the attack has not been clarified. Earlier, Klitschko reported that the man died in the house in front of which a Shahed drone fell.
He also confirmed earlier reports that the entrance to an apartment building had collapsed entirely due to one of the strikes.