Նեթանյահուն հայտնել է Իսրայելի նպատակները
Իսրայելն Իրանի դեմ գործողությամբ հետապնդում է երեք հիմնական նպատակ՝ Իրանի միջուկային և հրթիռային ծրագրերի ոչնչացում, ինչպես նաև այսպես կոչված «ահաբեկչության առանցքի»՝ չեզոքացում։ Այս մասին մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Մենք ուզում ենք տեսնել արդյունքներ, և սա նշանակում է երեք բան՝ միջուկային ծրագրի ոչնչացում, բալիստիկ հրթիռներ արտադրելու հնարավորությունից զրկում և Իրանի «ահաբեկչության առանցքի» վերացում»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ Իսրայելը հայտարարել էր գործողության միայն երկու հիմնական նպատակի մասին՝ Թեհրանի միջուկային և հրթիռային ծրագրերի ոչնչացումը։

Netanyahu announced Israel's goals
Israel is pursuing three main goals in its operation against Iran: the destruction of Iran's nuclear and missile programs, as well as the neutralization of the so-called "axis of terror." Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said this at a press conference.
"We want to see results, and this means three things: the destruction of the nuclear program, the deprivation of the ability to produce ballistic missiles, and the elimination of Iran's "axis of terror," he said.
Earlier, Israel had announced only two primary goals for the operation: the destruction of Tehran's nuclear and missile programs.