ԱՄՆ-ն թույլ է տալիս Իսրայելին՝ հարձակվել մեզ վրա. Փեզեշքիան
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ Իրանի ժողովուրդը պետք է համախմբվի և ուժով դիմակայի ստեղծված ագրեսիային:
«Թշնամին չի կարող մեզ դուրս մղել ասպարեզից, քանի որ յուրաքանչյուր հերոսի ձեռքից երբ դրոշն ընկնում է, հարյուրավոր այլ հերոսներ վերցնում են այն և դիմակայում այն անարդարությանը, որ կատարում են այդ անմարդկային ուժերը»,- ասել է նա՝ հավելելով, - «Մենք ագրեսոր չենք, սակայն այսօր, ավելի քան երբևէ, կարիք ունենք համախմբվածության: Իրանի ողջ ժողովուրդը պետք է ուժով դիմակայի ստեղծված ագրեսիային: Բոլոր տարաձայնությունները պետք է մի կողմ դրվեն, և միասնաբար դիմակայենք այս հանցավոր, ցեղասպան ագրեսիային»:
Ըստ Իրանի նախագահի՝ պնդում են, թե իրենց երկիրը չպետք է ձեռք բերի միջուկային զենք, մինչդեռ իրենք ընդհանրապես նման մտադրություն չունեն:
Փեզեշքիանը շարունակել է. «Մենք իրավունք ունենք օգտվել միջուկային էներգիայից և այն հետազոտություններից, որոնք օգտակար են մեր հասարակության համար»:
Ըստ Փեզեշքիանի՝ ԱՄՆ-ն թույլ է տալիս Իսրայելին՝ հարձակվել Իրանի վրա․ «Մենք երբեք պատերազմ չենք սկսել և չենք եղել դրա նախաձեռնողը»:

The US is allowing Israel to attack us: Pezeshkia
Iranian President Masoud Pezeshkian has declared that the Iranian people must unite and confront the created aggression with force.
"The enemy cannot push us out of the arena because when the flag falls from the hands of each hero, hundreds of other heroes take it up and confront the injustice that these inhuman forces are committing," he said, adding, "We are not the aggressors, but today, more than ever, we need unity. The entire Iranian people must confront the created aggression with force. All differences must be put aside, and we must confront this criminal, genocidal aggression together."
According to the Iranian president, they insist that their country should not acquire nuclear weapons, while they have no such intention at all.
Pezeshkian continued: "We have the right to use nuclear energy and research that is beneficial to our society."
According to Pezeshkian, the US allows Israel to attack Iran: "We have never started a war and have never been the initiator of it."