Էրդողանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել
Հեռախոսազրույց են ունեցել Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ու Իլհամ Ալիևը։  Զրույցի ընթացքում նախագահները մտահոգություն են հայտնել Իրանի և Իսրայելի միջև իրավիճակի սրման վերաբերյալ։
Պետությունների ղեկավարները ընդգծել են լարվածության արագ կարգավորման կարևորությունը և նշել են խնդիրները բանակցությունների միջոցով լուծելու անհրաժեշտությունը։
Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահները մտքեր են փոխանակել երկու երկրների միջև եղբայրական և ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգին վերաբերող հարցերի շուրջ։

The Presidents of Turkey and Azerbaijan, Recep Tayyip Erdogan and Ilham Aliyev had a telephone conversation. During the discussion, the presidents expressed concern about the escalation of the situation between Iran and Israel.
The heads of state stressed the importance of quickly resolving tensions and noted the need to resolve issues through negotiations.
The Presidents of Azerbaijan and Turkey exchanged views on issues related to the agenda of fraternal and strategic allied relations between the two countries.