Իրանը 2 անգամ ցանկացել է սպանել Թրամփին․ Նեթանյահու
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանը երկու անգամ փորձել է սպանել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին։ Նեթանյահուն ասել է, որ Իսրայելը «պաշտպանում է ազատությունը Մերձավոր Արևելքում և դրանից դուրս»՝ Իրանի դեմ իր ռազմական գործողությամբ:
«Այս պահին իրանական ռեժիմը ռմբակոծում է մեր խաղաղ տարածքները, մինչդեռ մենք հարձակվում ենք ահաբեկիչների վրա: Սա նորություն չէ: Նրանք երկու անգամ փորձել են սպանել նախագահ Թրամփին: Նրանք ռմբակոծել են ամերիկյան դեսպանատները: Նրանք սպանել են 241 [ամերիկյան] ծովային հետևակի Բեյրութում [1983 թվականին]: Նրանք սպանել և վիրավորել են հազարավոր ամերիկացիների իրենց ինքնաշեն պայթուցիկ սարքերով Իրաքում և Աֆղանստանում: Նրանք այրում են ամերիկյան դրոշը, նրանք անվերջ վանկարկում են՝ «Մահ Ամերիկային»»,- ասել է Նեթանյահուն:
Նա նաև նշել է, որ Իսրայելը հարձակվում է Իրանի վրա Թրամփի և ամերիկյան ժողովրդի բացահայտ աջակցությամբ:

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has said that Iran has twice attempted to assassinate US President Donald Trump. Netanyahu said that Israel is “defending freedom in the Middle East and beyond” with its military action against Iran.
“Right now, the Iranian regime is bombing our peaceful areas while we are attacking terrorists. This is not news. They have tried to assassinate President Trump twice. They have bombed American embassies. They killed 241 [American] Marines in Beirut [in 1983]. They have killed and wounded thousands of Americans with their improvised explosive devices in Iraq and Afghanistan. They burn the American flag, they chant ‘Death to America’ endlessly,” Netanyahu said.