Հռոմի պապը Իրանին և Իսրայելին կոչ է արել պատասխանատվություն և ողջախոհություն ցուցաբերել
Հռոմի պապ Լևոն XIV-ը Իրանին և Իսրայելին կոչ է արել պատասխանատվություն և ողջախոհություն ցուցաբերել՝ ընդգծելով, որ բոլոր երկրների պարտականությունն է աջակցել խաղաղությանը։
«Այս օրերին շատ տագնապալի լուրեր են գալիս՝ իրավիճակը Իրանում և Իսրայելում լրջորեն վատացել է։ Այսպիսի դժվար պահին ես ևս մեկ անգամ դիմում եմ պատասխանատվության և խոհեմության։
Ոչ ոք չպետք է սպառնա ուրիշի գոյությանը։ Յուրաքանչյուր պետության պարտքն է աջակցել խաղաղության գործին` ճանապարհ հարթելով հաշտեցման համար և առաջ մղելով լուծումներ, որոնք երաշխավորում են բոլորի անվտանգությունն ու արժանապատվությունը», ասել է նա։

Pope calls on Iran and Israel to show responsibility and common sense
Pope Leo XIV has called on Iran and Israel to show responsibility and prudence, stressing that all countries must support peace.
“These days, very alarming news is coming: the situation in Iran and Israel has seriously deteriorated. At such a difficult moment, I again appeal for responsibility and prudence.
No one should threaten the existence of another. Every state must support the cause of peace, paving the way for reconciliation and promoting solutions that guarantee the security and dignity of all,” he said.