«ԱՄՆ կառավարությունը պատասխանատու է այս գործողության հետևանքների համար». Արաղչի
Սաուդյան Արաբիայի ԱԳ նախարարի հետ հեռախոսազրույցում Իրանի ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ Իսրայելի ռազմական ագրեսիան անհնար կլիներ առանց Միացյալ Նահանգների համակարգման և կանաչ լույսի։
Նա ընդգծել է, որ ԱՄՆ կառավարությունը, որպես Իսրայելի գլխավոր աջակից, պատասխանատու է այս գործողության վտանգավոր հետևանքների համար:
ISNA-ի տվյալներով՝ Սաուդյան Արաբիայի ԱԳ նախարար Ֆեյսալ բին Ֆարհանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբաս Արաղչիի հետ՝ ցավակցություն հայտնելով իրանցի զորահրամանատարների և այլ անմեղ քաղաքացիների զոհվելու կապակցությամբ, խստորեն դատապարտելով այդ դաժան հարձակումները:

"The US government is responsible for the consequences of this action." Araghchi
In a phone conversation with the Saudi Arabian Foreign Minister, the Iranian Foreign Minister stated that Israel’s military aggression would not have been possible without the coordination and green light of the United States.
He stressed that the US government, as the leading supporter of Israel, is responsible for the dangerous consequences of this action.
According to ISNA, Saudi Foreign Minister Faisal bin Farhan had a phone conversation with his Iranian counterpart Seyyed Abbas Araghchi, expressing condolences over the deaths of Iranian military commanders and other innocent citizens and strongly condemning these brutal attacks.