Իսրայելը հարվածել է Իրանին. զոհերի թվում նաև բարձրաստիճան զինվորական է
Իրանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, Թեհրանի արևելքում գտնվող Նարմակ թաղամասում Իսրայելի հարձակման հետևանքով զոհվել է 5 խաղաղ բնակիչ, վիրավորվել՝ 20-ը։
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ իրենք թիրախավորել են Նաթանզում ուրանի հարստացման օբյեկտը և իրանցի միջուկային ֆիզիկոսներին։
Նա խոստացել է, որ գործողությունը կշարունակվի «այնքան, որքան անհրաժեշտ է»:
«Թշնամու հարձակումների հետևանքով զոհվել են մի շարք հրամանատարներ ու գիտնականներ։
Այս ոճրագործությամբ Սիոնիստական ​​ռեժիմն իր համար դառը ու ցավալի ճակատագիր է պատրաստել»,- հայտնել է Իրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին։
Նաև հաղորդվում է, որ Իսրայելի հարձակման հետևանքով մահացել է Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատար Հոսեյն Սալամին։

The Israeli army struck Iran, particularly the capital Tehran, at night.
According to Iranian media, five civilians were killed, and 20 were injured in an Israeli attack in the Narmak district east of Tehran.
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu announced that they had targeted the Natanz uranium enrichment facility and Iranian nuclear physicists.
He promised that the operation would continue “as long as necessary.”
“Several commanders and scientists were killed due to the enemy attacks.
With this crime, the Zionist regime has prepared a bitter and painful fate for itself,” said Iran’s Supreme Leader Ali Khamenei.
It was also reported that the commander of Iran’s Islamic Revolutionary Guard Corps, Hossein Salami, was killed as a result of the Israeli attack.