Լեհաստանի խորհրդարանը վստահություն է հայտնել Տուսկի կառավարությանը
Լեհաստանի խորհրդարանի ստորին պալատում՝ Սեյմում, վարչապետ Դոնալդ Տուսկի կաբինետին վստահության օգտին քվեարկել են ներկա 453 պատգամավորներից 243-ը, ևս 210 -ը դեմ են քվեարկել:
Տուսկը վստահության քվե է խնդրել երկրի նախագահի ընտրություններում պահպանողական թագավոր Նավրոցկու հաղթանակից հետո, որը լուրջ հարված էր Տուսկի գլխավորած լիբերալ-պահպանողական կառավարությանը:
«Ինձ վստահության քվե էր պետք, որովհետև աղմուկ էր, իրարանցում, շահարկումներ այն մասին, թե կառավարությունը կպահպանվի, թե ոչ։ Նման պայմաններում աշխատելը դժվար էր», - հայտարարել է Տուսկը քվեարկության ավարտից հետո։

In the lower house of the Polish parliament, the Sejm, 243 of the 453 deputies present voted in favor of Prime Minister Donald Tusk's cabinet, while 210 voted against.
Tusk requested the vote of confidence after the conservative King Nawrotsky's victory in the country's presidential election, which was a serious blow to Tusk's liberal-conservative government.
"I needed a vote of confidence because there was noise, commotion, and speculation about whether the government would survive. It was difficult to work in such conditions," Tusk said after the vote.