Գերմանիայի պաշտպանության նախարար Բորիս Պիստորիուսը ժամանել է Ուկրաինայի մայրաքաղաք Կիև՝ քաղաքական բանակցությունների համար: Այս մասին հայտնում է Spiegel պարբերականը։
Նշվում է, որ Պիստորիուսը ցանկանում է ծանոթանալ Ուկրաինայում տիրող իրավիճակին և կառավարության ներկայացուցիչների հետ քննարկել Ռուսաստանի կողմից հարձակման ենթարկված երկրին հետագա ռազմական օգնությունը:
«Մենք ամեն ինչ անում ենք Ուկրաինային աջակցելու համար, որպեսզի նա կարողանա պաշտպանվել և հայտնվել այնպիսի դիրքում, երբ Ռուսաստանը պատրաստ լինի լուրջ բանակցությունների», - պարբերականը մեջբերել է նախարարի խոսքերն Ուկրաինա մեկնելուց առաջ:

Pistorius arrives in Kyiv
Spiegel magazine reported that German Defense Minister Boris Pistorius has arrived in the Ukrainian capital, Kyiv, for political talks.
It is noted that Pistorius wants to get acquainted with the situation in Ukraine and discuss further military assistance with government representatives to the country Russia has attacked.
“We are doing everything we can to support Ukraine so that it can defend itself and be in a position where Russia is ready for serious negotiations,” the magazine quoted the minister as saying before leaving for Ukraine.