«Իրանը կպաշտպանի իր իրավունքները». Բաղայի
Խոսելով ՄԱԳԱՏԷ-ի խորհրդի կողմից հակաիրանական բանաձևի ընդունման մասին՝ Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչը այդ «ապակառուցողական» գործողության հետևանքների պատասխանատվությունը բարդել է բանաձևի հեղինակների և մշակողների վրա և ընդգծել, որ Իրանը համապատասխան միջոցներ կձեռնարկի:
ISNA-ի տվյալներով՝ Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային խստորեն դատապարտել է երեք եվրոպական երկրների և Միացյալ Նահանգների գործողությունները։
«Պնդումը, թե Իրանը չի պահպանում իր պարտավորությունները, վկայում է այդ բանաձևը կազմողների չար մտադրությունների մասին, քանի որ նույնիսկ ՄԱԳԱՏԷ-ի տնօրենի զեկույցում նման պնդում չի հնչել»,- ասել է նա։
Նա ընդգծել է Իրանի ժողովրդի վճռականությունը՝ պաշտպանելու իր շահերը ՄԱԿ-ի կանոնադրության և միջուկային զենքի չտարածման մասին պայմանագրի համաձայն:

"Iran will defend its rights." Baghai
Speaking about the adoption of the anti-Iranian resolution by the IAEA Council, the Iranian Foreign Ministry spokesman blamed the resolution's authors and drafters for the consequences of this "destructive" action and stressed that Iran would take appropriate measures.
According to ISNA, Iranian Foreign Ministry spokesman Esmail Baghai strongly condemned the actions of the three European countries and the United States.
"The claim that Iran is not fulfilling its obligations testifies to the evil intentions of the resolution's drafters since even the report of the IAEA Director General did not make such a claim," he said.
He stressed the determination of the Iranian people to defend their interests by the UN Charter and the Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons.