ԵԽ գլխավոր քարտուղարը այսօր կժամանի Հայաստան
Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեն հունիսի 11-12-ը կայցելի Հայաստան՝ մի շարք հանդիպումներ անցկացնելու նպատակով:
Գլխավոր քարտուղարը հանդիպումներ կունենա նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանի հետ: Նա նաև հանդես կգա հրապարակային դասախոսությամբ և կհանդիպի Երևանի պետական համալսարանի ուսանողների հետ:
Գլխավոր քարտուղարը կրկին կհայտարարի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի շուտափույթ ստորագրմանը Եվրոպայի խորհրդի աջակցության մասին, որը նա փոխանցել է անմիջապես վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ մայիսին Տիրանայում կայացած Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի ժամանակ։

The Secretary General of the Council of Europe will arrive in Armenia today.
The Secretary General of the Council of Europe, Alain Bergen, will visit Armenia from 11 to 12 June for a series of meetings.
The Secretary-General will meet with President Vahagn Khachaturyan, Prime Minister Nikol Pashinyan, Speaker of the National Assembly Alain Simonyan, and Minister of Justice Srbuhi Galyan. He will also deliver a public lecture and meet with students at Yerevan State University.
The Secretary-General will reiterate the Council of Europe’s support for the early signing of a peace agreement between Armenia and Azerbaijan, which he conveyed directly to Prime Minister Nikol Pashinyan and President of Azerbaijan Ilham Aliyev at the European Political Community Summit in Tirana in May.