Ռուսաստանը հարվածել է Կիևին ու Օդեսային
Ռուսաստանը երեքշաբթի վաղ առավոտյան անօդաչու սարքերով հարվածներ է հասցրել Կիևին ու Օդեսային։ Reuters-ը գրում է, որ հարվածների հետևանքով մեկ մարդ է զոհվել, վնասվել են մի շարք շինություններ, այդ թվում Օդեսայի հարավային նավահանգստի ծննդատունը։
Կիևի 10 թաղամասերից 7-ի վրա ժամեր տևած հարձակումների հետևանքով առնվազն չորս մարդ հոսպիտալացվել է. հայտնել են քաղաքային իշխանությունները:
«Ահաբեկչությամբ հնարավոր չէ կոտրել ուկրաինացիներին»,- հարձակումներից հետո Telegram-ում գրել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Երմակը:
«Դժվարին գիշեր էր բոլորիս համար»,- Telegram-ում գրել է Կիևի ռազմական շրջանի ղեկավար Տիմուր Տկաչենկոն: «Ամբողջ գիշեր թշնամին անողոքաբար ահաբեկել է Կիևը հարվածային անօդաչու սարքերով: Նրանք թիրախավորել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ու քաղաքի խաղաղ բնակիչներին»:

Russia has struck Kyiv and Odessa
Russia launched drone strikes on Kyiv and Odesa early Tuesday. Reuters reports that the strikes killed one person and damaged several buildings, including a maternity hospital in the southern port of Odesa.
At least four people were hospitalized after hours-long attacks on seven of Kyiv’s 10 districts, city officials said.
“Ukrainians cannot be broken by terrorism,” Ukrainian President Volodymyr Zelensky’s chief of staff, Andriy Yermak, wrote on Telegram after the attacks.
“It was a difficult night for all of us,” Timur Tkachenko, the head of the Kyiv military district, wrote on Telegram. “All night long, the enemy mercilessly terrorized Kyiv with strike drones. They targeted civilian infrastructure and civilians in the city.”