Եթե այդպես չանեինք, Լոս Անջելեսը լիովին կոչնչանար․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Կալիֆոռնիայում բռնի անկարգությունները ճնշելու համար Ազգային գվարդիա ուղարկել ճիշտ որոշում էր։ Այս մասին նա գրել է սոցցանցի իր էջում։
«Եթե մենք դա չանեինք, Լոս Անջելեսը լիովին կոչնչանար։ Շատ անգործունակ «նահանգապետ» Գևին Նյուսըմը և «քաղաքապետ» Կարեն Բասը պետք է ասեին. «Շնորհակալություն, նախագահ Թրամփ, դուք այնքան հրաշալի եք», կամ՝ «Առանց ձեզ մենք ոչինչ ենք, պարոն»։ Դրա փոխարեն նրանք որոշեցին ստել Կալիֆոռնիայի և Ամերիկայի ժողովրդին՝ ասելով, որ մենք պետք չենք, և որ սրանք «բողոքի խաղաղ ցույցեր» են։
Դուք պարզապես պետք է նայեք բռնության և ավերածությունների լուսանկարներն ու տեսանյութերը՝ հասկանալու համար այն ամենը, ինչ ձեզ անհրաժեշտ է։ Մենք միշտ կանենք այն, ինչը հարկավոր է մեր քաղաքացիների անվտանգությունը պահպանելու համար, որպեսզի միասին կարողանանք Ամերիկան ​​կրկին հզոր դարձնել»,- գրել է Թրամփը։

If we didn't do that, Los Angeles would be destroyed. Trump
US President Donald Trump has said that sending in the National Guard to quell violent riots in California was the right decision. He wrote about this on his social media page.
“If we had not done this, Los Angeles would have been destroyed. The very incompetent “Governor” Gavin Newsom and “Mayor” Karen Bass should have said, “Thank you, President Trump, you are so wonderful,” or “We are nothing without you, sir.” Instead, they chose to lie to the people of California and America, saying that we are not needed and that these are “peaceful protests.”
You just have to look at the photos and videos of the violence and destruction to understand everything you need to know. We will always do what is necessary to keep our citizens safe together to make America great again,” Trump wrote.