Ֆրանսիական Renault կոնցեռնը Ուկրաինայում ԱԹՍ-ներ կարտադրի
Ֆրանսիական Renault ավտոմոբիլային կոնցեռնը մտադիր է Ուկրաինայում անօդաչու թռչող սարքերի արտադրություն սկսել Ուկրաինայի զինված ուժերի և ֆրանսիական բանակի համար: Այս մասին հայտնել Է Franceinfo ռադիոկայանը։ Ընկերությունը սպառազինություն կարտադրի պաշտպանության ոլորտում մասնագիտացած ֆրանսիական փոքր և միջին ձեռնարկության հետ համագործակցությամբ:
Ավելի վաղ Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիան Լեկորնյուն հայտնել էր, որ ֆրանսիական մի ավտոարտադրող այլ ընկերությունների հետ անօդաչու թռչող սարքերի համատեղ արտադրություն է ծավալելու Ուկրաինայում: Ձեռնարկությունում աշխատելու են հենց ուկրաինացի մասնագետները․ նշել էր նախարարը։
Renault-ում հաստատել են, որ անօդաչու թռչող սարքերի արտադրության հնարավորության վերաբերյալ Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարությունը դիմել է ավտոկոնցեռնին:

According to the Franceinfo radio station, the French automobile concern Renault intends to start producing unmanned aerial vehicles in Ukraine for the Ukrainian and French armed forces. The company will produce weapons in cooperation with a small and medium-sized French enterprise specializing in the defense sector.
French Defense Minister Sebastien Lecornu announced that a French automaker will jointly produce uncrewed aerial vehicles in Ukraine with other companies. The minister noted that Ukrainian specialists will work at the enterprise.
Renault confirmed that the French Defense Ministry had contacted the automobile concern about the possibility of producing uncrewed aerial vehicles.