Ռուսաստանի երեք շրջաններում հարձակվել են օդանավակայանների վրա
Անցած գիշեր Բրյանսկում՝ օդանավակայանի շրջանում, հզոր պայթյուն է տեղի ունեցել, որից հետո լսվել են երկրորդական պայթյուններ: Նախնական տվյալներով ԱԹՍ-ն հարվածել է զինամթերքով լի ուղղաթիռին, որն էլ պայթել է։
Շրջանի նահանգապետ Բոգոմազը չի մեկնաբանել օդանավակայանի վրա հարձակման մասին տեղեկատվությունը:
Սարատովի մարզի Էնգելսում գիշերային հարձակումից հետո հզոր հրդեհ է բռնկվել նավթաբազայում։ ԶԼՄ-ների նախնական տվյալներով՝ դա տեղի է ունեցել Ռոսռեզերվայի «Կոմբինատ Կրիստալ» նավթամթերքների պահպանման բազայի վրա, որը վառելիքով է ապահովում «Էնգելս-2»ռազմական օդանավակայանը: Նահանգապետ Բուսարգինը հաստատել է ձեռնարկություններից մեկում հրդեհի մասին լուրերը:
Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտարարել է, որ Մոսկվայի մոտակայքում 10 ԱԹՍ է խոցվել:
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել է Բրյանսկի, Ռոստովի, Սարատովի, Վորոնեժի, Կալուգայի, Կուրսկի, Օրյոլի, Ռյազանի, Տուլայի, Բելգորոդի, Տամբովի շրջանների, Մոսկվայի տարածաշրջանի, ինչպես նաև Ղրիմի տարածքներում 174 ինքնաթիռային տիպի ԱԹՍ-ների ոչնչացման մասին:

Airports in three Russian regions have been attacked
Last night, a powerful explosion occurred near the airport in Bryansk, followed by secondary explosions. According to preliminary data, an uncrewed aerial vehicle hit a helicopter loaded with ammunition, which exploded.
The governor of the region, Bogomaz, did not comment on the information about the attack on the airport.
After a night attack, a powerful fire broke out at an oil depot in Engels, Saratov region. According to preliminary media reports, this happened at the Rosrezerva “Kombinat Kristal” oil products storage base, which supplies fuel to the Engels-2 military airfield. Governor Busargin confirmed the news about the fire at one of the enterprises.
Moscow Mayor Sergei Sobyanin announced that 10 UAVs were shot down near Moscow.
The Russian Defense Ministry reported the destruction of 174 aircraft-type UAVs in the Bryansk, Rostov, Saratov, Voronezh, Kaluga, Kursk, Oryol, Ryazan, Tula, Belgorod, Tambov regions, the Moscow region, and Crimea.