Գիշերը ՌԴ-ն Ուկրաինայի վրա արձակել է 407 ԱԹՍ և 44 հրթիռ
Ուկրաինայի զինված ուժերի ռազմաօդային ուժերի մամուլի խոսնակ Յուրի Իգնատը նշել է, որ ռուսները հարձակվել են հիմնականում հյուսիսային շրջաններից, և նրանց անօդաչու թռչող սարքերի ամբողջ զանգվածն այսօր «սողացող հարձակման» է շարժվում դեպի արևմտյան շրջաններ։
«Այսօր եղել են ինչպես բալիստիկ, այնպես էլ օդային և ցամաքային թևավոր հրթիռներ, ինչպես նաև մեծ թվով հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր և սիմուլյատորային անօդաչու թռչող սարքեր։ Ընդհանուր առմամբ, ռուսները մեր պետության տարածքում օգտագործել են մինչև 407 հարվածային անօդաչու թռչող սարք։ Մենք նաև տվյալներ ունենք թշնամու կողմից 6 բալիստիկ և 38 թևավոր հրթիռի օգտագործման մասին, որոնց մեծ մասը ոչնչացվել է՝ մոտ 30 հրթիռ», - հայտարարել է նա։

Russia fired 407 drones and 44 missiles at Ukraine overnight
Yuri Ignat, a spokesman for the Ukrainian Air Force, said that the Russians attacked mainly from the northern regions, and today, the entire mass of their drones is moving in a “creeping attack” towards the western regions.
“Today, there were both ballistic and air-to-ground cruise missiles, as well as a large number of strike drones and simulator drones. In total, the Russians used up to 407 strike drones on the territory of our state. We also have data on the use of 6 ballistic and 38 cruise missiles by the enemy, most of which were destroyed - about 30 missiles,” he said.