Թրամփը կարծում է, որ Ուկրաինայի նախագահը աշխարհը մղում է միջուկային պատերազմի
The New York Times գրում է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նյարդայնացած է ինչպես Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, այնպես էլ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու վրա։
«Թրամփը հատուկ թշնամանք ունի Զելենսկու նկատմամբ։ Թրամփը բազմիցս ասել է իր օգնականներին, որ Զելենսկին վատ տղա է, ով աշխարհը մղում է միջուկային պատերազմի»,- գրում է պարբերականը:
Թերթը հավելում է, որ Թրամփը հակված է մեծ հարգանքով վերաբերվել Պուտինին, «չնայած երբեմն հիասթափություն է հայտնում»:
NYT-ն նաև գրում է, որ ԱՄՆ նախագահը դիտարկել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներ սահմանելու հնարավորությունը, բայց առայժմ ձեռնպահ է մնում դրանից:

Trump believes the Ukrainian president is pushing the world toward nuclear war
The New York Times writes that US President Donald Trump is irritated with Russian President Vladimir Putin and Ukrainian President Volodymyr Zelensky.
“Trump has a particular animosity towards Zelensky. Trump has repeatedly told his aides that Zelensky is a bad guy who is pushing the world towards nuclear war,” the newspaper writes.
The newspaper adds that Trump treats Putin extensively, “although he sometimes expresses disappointment.”
The NYT also reports that the US president has considered imposing sanctions against Russia but has so far refrained from doing so.