Թրամփը մանրամասներ է հայտնել Ծինփինի հետ հեռախոսազրույցից
«Քննարկեցինք վերջերս կնքված և համաձայնեցված առևտրային համաձայնագրի որոշ նրբություններ։ Զրույցը տևեց մոտ մեկուկես ժամ և հանգեցրեց երկու երկրների համար շատ դրական արդյունքի։ Այլևս հարցեր չպետք է լինեն հազվագյուտ հողային տարրեր արտադրելու դժվարության վերաբերյալ։
Մեր համապատասխան թիմերը շուտով կհանդիպեն նշանակված վայրում։ ԱՄՆ-ն կներկայացնեն Ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսինգը, Առևտրի նախարար Հովարդ Լութնիկը և ԱՄՆ առևտրային ներկայացուցչի դեսպան Ջեյմիսոն Գրիրը։
Զրույցի ընթացքում նախագահ Սին սիրով հրավիրեց ինձ և առաջին տիկնոջն այցելել Չինաստան, և ես փոխադարձաբար հրավիրեցի։ Որպես երկու մեծ տերությունների նախագահներ, մենք երկուսս էլ անհամբեր սպասում ենք այս հնարավորությանը։ Զրույցը գրեթե ամբողջությամբ նվիրված էր առևտրին։ Ռուսաստանի, Ուկրաինայի կամ Իրանի վերաբերյալ ոչինչ չի քննարկվել։ Մենք լրատվամիջոցներին կտեղեկացնենք առաջիկա հանդիպման ժամանակի և վայրի մասին»,- գրել է Թրամփը։

Trump reveals details of phone call with Xi Jinping
"We discussed some of the recently concluded and negotiated trade agreement details. The conversation lasted about an hour and a half, resulting in a positive outcome for both countries. There should be no more questions about the difficulty of producing rare earth elements.
Our respective teams will meet shortly at the appointed location. Treasury Secretary Scott Basing, Commerce Secretary Howard Lutnick, and US Trade Representative Ambassador Jamieson Greer will represent the United States.
During the conversation, President Xi kindly invited me and the First Lady to visit China, and I reciprocated. As presidents of two great powers, we look forward to this opportunity. The conversation was almost entirely devoted to trade. Nothing was discussed about Russia, Ukraine, or Iran. "We will inform the media of the time and place of the upcoming meeting," Trump wrote.