Բրիտանիան Ուկրաինային 100 հազար անօդաչու թռչող սարք կփոխանցի
Միացյալ Թագավորությունը 10 անգամ կավելացնի անօդաչուների մատակարարումն Ուկրաինային և մինչև 2026 թվականի ապրիլը կտրամադրի 100 հազար դրոն։ Այս մասին հայտարարել է երկրի պաշտպանության նախարարությունը:
Դրոնների արտադրությունն ավելացնելու համար Լոնդոնը ռեկորդային 350 մլն ֆունտ (472 մլն դոլար) կներդնի բրիտանական պաշտպանական ընկերությունների կողմից դրանց արտադրության մեջ: Անօդաչու թռչող սարքերի ներդրումներն ուղղվելու են 4,5 մլրդ ֆունտ ստեռլինգից, որը Լոնդոնն ավելի վաղ հատկացրել էր Կիևին:
Ռազմական գերատեսչությունում նշել են, որ Կիևին դրոնների մատակարարումները կտրուկ ավելացնելու պլանները թելադրված են նրանով, որ Ուկրաինայի զինված ուժերը ցուցադրել են մարտի դաշտում դրանց օգտագործման արդյունավետությունը:

Britain to deliver 100,000 drones to Ukraine
The United Kingdom will supply Ukraine with ten times more drones and will provide 100,000 drones by April 2026, the country's Ministry of Defense announced.
To increase drone production, London will invest a record 350 million pounds ($472 million) in British defense companies' drone output. The money will come from the 4.5 billion pounds that London had previously allocated to Kyiv.
The military department noted that the plans to increase the supply of drones to Kyiv sharply are dictated by the fact that the Ukrainian armed forces have demonstrated the effectiveness of their use on the battlefield.