Թուրքիայի ԱԳ նախարարը բանակցություններն անվանել է կառուցողական
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցությունների երկրորդ փուլն անցել է կառուցողական մթնոլորտում, հայտարարել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը, փոխանցում են թուրքական լրատվամիջոցները։
Ֆիդանն ակնկալում է, որ առաջիկա օրերին կողմերը կսկսեն տեխնիկական մակարդակով աշխատանքները միմյանց ներկայացված հուշագրերի վրա։ Նրա խոսքով՝ պատվիրակությունները համաձայնության են եկել շարունակել հանդիպման նախապատրաստական ​​աշխատանքներն առաջնորդների մակարդակով։
«Խրախուսելի է տեսնել այն արդյունքներին միտված մոտեցումը, որը կողմերը ցուցաբերում են պատերազմի պատճառած կորուստներին վերջ դնելու նպատակով։ Ես կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել երկու երկրներին՝ այս պատմական գործընթացում Թուրքիայի նկատմամբ իրենց վստահության համար»,- եզրափակել է Ֆիդանը։

Turkish Foreign Minister Hakan Fidan said the second round of talks between Russia and Ukraine has been held in a constructive atmosphere, according to Turkish media.
Fidan expects the parties to begin working on the memorandums submitted to each other at a technical level in the coming days. According to him, the delegations have agreed to continue preparations for the meeting at the leadership level.
“It is encouraging to see the results-oriented approach that the parties are taking to end the losses caused by the war. I want to thank both countries for trusting Turkey in this historic process,” Fidan concluded.