Իրանը չի ուզում ռմբակոծվել․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգներն ու Իրանը մոտ են իրանական միջուկային ծրագրի վերաբերյալ համաձայնության հասնելուն։
«Կարծում եմ՝ մենք հնարավորություն ունենք համաձայնության հասնելու Իրանի հետ։ Նրանք չեն ուզում ռմբակոծվել, նրանք կնախընտրեին համաձայնագիր կնքել։ Կարծում եմ՝ դա կարող է տեղի ունենալ ոչ այնքան հեռավոր ապագայում, և դա հիանալի բան կլինի, եթե մենք կարողանանք համաձայնության հասնել առանց ամբողջ Մերձավոր Արևելքը ռմբակոծելու։
Մենք ուզում ենք, որ նրանք անվտանգ լինեն, մենք ուզում ենք, որ նրանք ունենան հաջողակ երկիր, բայց նրանք չեն կարող միջուկային զենք ունենալ։ Այնքան պարզ է։ Կարծում եմ՝ մենք բավականին մոտ ենք Իրանի հետ համաձայնագրի կնքմանը»,- լրագրողներին ասաց Թրամփը Օվալաձև աշխատասենյակում։

Iran does not want to be bombed. Trump
US President Donald Trump has announced that the United States and Iran are close to reaching an agreement on the Iranian nuclear program.
"We have a chance to make a deal with Iran. They don't want to get bombed; they would instead make a deal. I think it could happen in the not-so-distant future, and it would be great if we could make a deal without bombing the entire Middle East.
We want them to be safe; we want them to have a prosperous country, but they can't have nuclear weapons. It's as simple as that. I think we're pretty close to making a deal with Iran," Trump told reporters in the Oval Office.