Բայրամովն ու Հաքը քննարկել են հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացը
Ջեյհուն Բայրամովն ու Ջոշուա Հաքը քննարկել են Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հարցերն ու Ադրբեջանի և Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։ Այս մասին հաղորդում են ադրբեջանական զլմ-ները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանում էներգետիկ նախագծերը, վերականգնվող էներգետիկայի ծրագրերը, տրանսպորտային և հաղորդակցության ուղիների հեռանկարները, ինչպես նաև Կենտրոնական Ասիայի հետ համագործակցությունը:
Ըստ ադրբեջանական զլմ-ների՝ Բայրամովը զրուցակցին տեղեկացրել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության գործընթացի ներկա վիճակի և հեռանկարների, ինչպես նաև՝ առկա խոչընդոտների մասին:

Bayramov and Hak discussed the Armenian-Azerbaijani settlement process
Jeyhun Bayramov and Joshua Huck discussed bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and the United States and the process of normalizing relations between Azerbaijan and Armenia, as reported by Azerbaijani media.
During the meeting, energy projects in the region, renewable energy programs, prospects for transport and communication routes, and cooperation with Central Asia were discussed.
According to Azerbaijani media, Bayramov informed his interlocutor about the current state and prospects of the peace process between Azerbaijan and Armenia and the existing obstacles.