ԱՄՆ-ն սպառնացել է դուրս գալ Ուկրաինայի հարցով բանակցություններից
Վաշինգտոնը դուրս կգա Ուկրաինայում ընթացող խաղաղ բանակցություններից, եթե Ռուսաստանի իշխանություններն անտեսեն ռազմական գործողությունները դադարեցնելու կոչերը։ Այս մասին ասել է ՄԱԿ-ում ԱՄՆ ներկայացուցիչ Ջոն Քելլին։
«Եթե Ռուսաստանը սխալ որոշում կայացնի՝ շարունակել այս աղետալի պատերազմը, Միացյալ Նահանգները ստիպված կլինի դիտարկել այդ հակամարտության դադարեցման շուրջ բանակցություններից հրաժարվելու հնարավորությունը», - ասել է նա:
ԱՄՆ ներկայացուցիչը հավելել է, որ այս սցենարի դեպքում Վաշինգտոնը երես չի թեքում «իր սկզբունքներից կամ բարեկամներից», այլ արձանագրում է, որ Ռուսաստանը հրաժարվում է համատեղ աշխատել հանուն «արդյունքի»:

US threatens to withdraw from Ukraine talks
Washington will withdraw from peace talks in Ukraine if the Russian authorities ignore calls for a halt to hostilities, US Ambassador to the United Nations John Kelly said.
"If Russia makes the wrong decision to continue this disastrous war, the United States will be forced to consider the possibility of withdrawing from negotiations to end this conflict," he said.
The US representative added that in this scenario, Washington is not turning its back on "its principles or friends" but on Russia's refusal to work together for "results."