«Մենք ստիպված կլինենք կամ աչք փակել, կամ խաղաղություն հաստատել». Ֆիդան
Մենք ստիպված կլինենք կամ աչք փակել ՌԴ-ի և Ուկրաինայի պատերազմի շարունակության վրա, կամ այս տարվա ընթացքում կհասնենք երկարատև խաղաղության․ հայտարարել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանն Ուկրաինա կատարած այցի ընթացքում։
«Ստամբուլի հանդիպումներն ապացուցեցին, որ բանակցությունները կարող են կոնկրետ արդյունքներ տալ։ Մենք ձգտում ենք պահպանել Ստամբուլում ձեռք բերված թափը»,- հայտարարել է Թուրքիայի ԱԳ նախարարը։
Նա նաև համոզմունք է հայտնել, որ Ստամբուլում բանակցությունները կավարտվեն Թուրքիայում Էրդողանի, Թրամփի, Պուտինի և Զելենսկու հանդիպման ժամանակ։

"We will either have to turn a blind eye or make peace." Fidan
Turkish Foreign Minister Hakan Fidan said during a visit to Ukraine that we will either have to disregard the continuation of the war between Russia and Ukraine or we will achieve a lasting peace this year.
"The meetings in Istanbul proved that negotiations can produce concrete results. We are striving to maintain the momentum gained in Istanbul," the Turkish Foreign Minister said.
He also expressed confidence that the negotiations in Istanbul would be concluded during Erdogan, Trump, Putin, and Zelensky's meeting in Turkey.