Լիվերպուլում տուժածների թվում նաև երեխաներ են
Անհայտ անձը ավտոմեքենայի ղեկին վրաերթի է ենթարկել անգլիական Պրեմիեր լիգայում թիմի չեմպիոնությունը նշող «Լիվերպուլ» ֆուտբոլային ակումբի երկրպագուներին:
27 մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց, ևս 20 մարդ տեղում օգնություն է ստացել։ Տուժածների թվում 4 երեխա կա, նրանցից մեկը լուրջ վնասվածքներ է ստացել։ Ծանր վիրավորվել է նաև մեկ մեծահասակ։
Միջադեպը չի դիտարկվում որպես ահաբեկչություն և եզակի դեպք է համարվում, հայտնում են զլմ-ները՝ մեջբերելով քաղաքի ոստիկանության ներկայացուցչի խոսքը:
Ավտոմեքենայի 53-ամյա վարորդը ձերբակալվել է։ Ոստիկանության հայտարարության համաձայն՝ նա սպիտակամորթ բրիտանացի է, Լիվերպուլի թաղամասերից մեկի բնակիչ։
Ականատեսներից մեկը The Guardian-ին պատմել է, որ մարդիկ սկսել են թակել մեքենայի ապակիները, այնուհետև ջարդել են դրանք, որից հետո վարորդը խուճապի է մատնվել և սեղմել գազի ոտնակը, վրաերթի ենթարկել մեկ մարդու և հարվածել մյուսներին:
Դեպքի վայրից ստացված կադրերում երևում է, որ ոստիկանները փորձել են շրջափակել դեպքի վայրը, սակայն ականատեսները վարորդին դուրս են բերել ավտոմեքենայի սրահից և փորձել ոտքերով հետ քաշել:

An unknown person drove a car into Liverpool football club fans who were celebrating the team's championship in the English Premier League.
27 people were taken to the hospital, and another 20 received treatment at the scene. Among the injured are 4 children, one of whom was seriously injured. An adult was also seriously injured.
The incident is not being treated as a terrorist attack and is considered an isolated incident; media reports quoting a city police spokesman.
The 53-year-old driver of the car has been arrested. According to a police statement, he is a white British man who lives in one of Liverpool's districts.
A witness told The Guardian that people began to knock on the car's windows, then smash them, after which the driver panicked and hit the gas pedal, running over one person and hitting others.
Footage from the scene shows police trying to cordon off the scene, but witnesses pulled the driver out of the car and tried to drag him back with their feet.