Ռուս-ուկրաինական հաջորդ բանակցությունները տեղի կունենան Վատիկանում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մայիսի 19-ին եվրոպացի առաջնորդներին ասել է, որ Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի պատվիրակությունների հաջորդ բանակցությունները տեղի կունենան Վատիկանում: Այս մասին մայիսի 21-ին հայտնել է The Wall Street Journal թերթը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները:
ԱՄՆ-ից բանակցություններին կմասնակցեն պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն և Ուկրաինայի հարցով նախագահի հատուկ բանագնաց Քիթ Քելլոգը: Այդ մասին Թրամփը հայտնել է հեռախոսազրույցի ժամանակ, որին մասնակցել են Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը, Իտալիայի վարչապետ Ջորջիա Մելոնին և Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը:

Following Russian-Ukrainian talks to be held in Vatican
US President Donald Trump told European leaders on May 19 that the next round of talks between Russian and Ukrainian delegations would occur at the Vatican, The Wall Street Journal reported on May 21, citing sources.
Secretary of State Marco Rubio and the president’s special envoy for Ukraine, Keith Kellogg, will represent the US in the talks. Trump announced a phone call with French President Emmanuel Macron, German Chancellor Friedrich Merz, Italian Prime Minister Giorgia Meloni, and British Prime Minister Keir Starmer.