«Բոլորովին անհանգստացած չեմ». Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Օվալաձև աշխատասենյակում տեղի ունեցած ճեպազրույցում մի քանի կարևոր հայտարարություններ է արել և անդրադարձել է Ռուսաստանի հանդեպ երկրի քաղաքականությանը։
Անրադառնալով Ֆինլանդիայի և Նորվեգիայի սահմանների մոտ ռուսական զորքերի կուտակման վերաբերյալ հարցին՝ Թրամփն ասել է.
«Բոլորովին անհանգստացած չեմ։ Այս երկու երկրները լիովին անվտանգ կլինեն»։
ԱՄՆ նախագահն անդրադարձել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների խստացման հարցին և ընդգծել, որ դա կլինի միայն իր որոշումը․
«Կտեսնենք, թե ինչպես կպահի իրեն Ռուսաստանը։ Կտեսնենք, թե ինչ կպատահի... Գիտեք, մենք հիմա բավականին կարևոր ժամանակահատվածում ենք։ Երեկ ես երկուսուկես ժամ զրույց ունեցա նախագահ Պուտինի հետ։ Ես նաև խոսեցի համարյա բոլոր եվրոպացի առաջնորդների հետ, և կարծում եմ, որ մենք երեկ շատ լավ զրույց ունեցանք», - ասել է Թրամփը։

"I'm not worried at all." Trump
US President Donald Trump made several important statements at a briefing in the Oval Office, including remarks about the country's policy toward Russia.
Responding to the question of the build-up of Russian troops near the borders of Finland and Norway, Trump said:
"I'm not worried at all. These two countries will be completely safe."
The US President discussed tightening sanctions against Russia and emphasized that this would be his decision alone.
"We'll see how Russia behaves. We'll see what happens... We're in a pretty important period now. Yesterday, I had a two-and-a-half-hour conversation with President Putin. I also spoke with almost all the European leaders, and I think we had an excellent conversation yesterday," Trump said.