Իրանը ԱՄՆ-ից ստացել է բանակցությունների նոր փուլի առաջարկը
Թեհրանն ԱՄՆ-ի հետ միջուկային խնդրի շուրջ բանակցությունների նոր փուլի առաջարկ է ստացել և քննարկում է այն․ հայտարարել է հանրապետության փոխարտգործնախարար Քազեմ Ղարիբաբադին:
Երկու օր առաջ Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել էր, որ միջուկային խնդրի շուրջ Իրանի և ԱՄՆ-ի բանակցությունների 5-րդ փուլի անցկացման ամսաթիվը որոշված է, սակայն սպասում է հաստատմանը, որի մասին շուտով կհայտարարվի:
«Մենք ստացել ենք Իրանի և ԱՄՆ - ի անուղղակի բանակցությունների հաջորդ փուլի առաջարկը և դիտարկում ենք այն»,-Ղարիբաբադիի խոսքը մեջբերում է Իրանի IRIB պետական հեռուստառադիոընկերությունը:

Deputy Foreign Minister Kazem Gharibabadi announced that Tehran has received a proposal for a new round of talks with the United States on the nuclear issue and is considering it.
Two days ago, Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi announced that the date for the fifth round of talks between Iran and the United States on the nuclear issue had been set. However, the date is awaiting confirmation, which will be announced soon.
“We have received the proposal for the next round of indirect talks between Iran and the United States and are considering it,” Gharibabadi said by Iran’s state-run IRIB television and radio company.