Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը բանակցություններ կվարի Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանի հետ, ով մայիսի 25-27-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Մոսկվայում: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել Է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Մայիսի 25-27-ը կկայանա Թուրքիայի արտգործնախարարի աշխատանքային այցը Մոսկվա։ Նախատեսված են բանակցություններ Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները կարծիքներ կփոխանակեն տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ՝ շեշտը դնելով Սիրիայում, Լիբիայում, Անդրկովկասում, Սևծովյան տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի վրա», - ասել է նա։

Russian Foreign Minister Sergei Lavrov will talk with Turkish Foreign Minister Hakan Fidan, who will be in Moscow on a working visit from May 25 to 27. Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova announced this at a briefing.
"The Turkish Foreign Minister will pay a working visit to Moscow on May 25-27. Negotiations with Russian Foreign Minister Sergei Lavrov are planned. The heads of the foreign ministries will exchange views on regional issues, with an emphasis on the situation in Syria, Libya, the Transcaucasus, and the Black Sea region," she said.