Այսօր Ստամբուլում տեղի կունենա երկու եռակողմ հանդիպում
Թուրքական Anadolu գործակալությունը հաղորդում է, որ այսօր Ստամբուլում կկայանան Թուրքիա-ԱՄՆ-Ուկրաինա և Թուրքիա-Ռուսաստան-Ուկրաինա եռակողմ հանդիպումները։
Այսօր Ստամբուլում տեղի կունենա երկու եռակողմ հանդիպում՝ Թուրքիայի, ԱՄՆ-ի, Ուկրաինայի, ինչպես նաև Թուրքիայի, Ռուսաստանի և Ուկրաինայի մասնակցությամբ։
Թուրքիայի արտգործնախարարության աղբյուրների համաձայն՝ Թուրքիա-ԱՄՆ-Ուկրաինա ձևաչափով առաջին հանդիպումը կսկսվի ժամը 11:45-ին (Երևանի ժամանակով)՝ Թուրքիայի նախագահի Դոլմաբահչեի գրասենյակում։
Երկրորդ եռակողմ հանդիպումը՝ Թուրքիայի, Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների միջև, նախատեսված է ժամը 13:30-ին (Երևանի ժամանակով)՝ նույն վայրում:

Two trilateral meetings will take place in Istanbul today
The Turkish Anadolu Agency reports that the Turkey-US-Ukraine and Turkey-Russia-Ukraine trilateral meetings will be held in Istanbul today.
Turkey, the US, Ukraine, and Turkey, Russia, and Ukraine will participate in two trilateral meetings in Istanbul today.
According to sources in the Turkish Foreign Ministry, the first meeting in the Turkey-US-Ukraine format will begin at 11:45 (Yerevan time) at the Turkish President's Dolmabahce Palace.
The second trilateral meeting, between representatives of Turkey, Russia, and Ukraine, is scheduled for 13:30 (Yerevan time) at the same venue.