«Ռուսների պատվիրակության մակարդակը բուտաֆորիա է». Զելենսկի
Ռուսների պատվիրակության մակարդակը բուտաֆորիա է։ Հետագա քայլերը կորոշենք Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո․ հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Ուկրաինական պատվիրակությունը ներկայացված է ամենաբարձր մակարդակով՝ ԱԳՆ, ԶՈւ, հետախուզությունների ներկայացուցիչներ», - ասել է նախագահը։
Նա հավելել է, որ ուկրաինական պատվիրակությունը Թուրքիայի նախագահի հետ բանակցություններից հետո կմտածի, թե հետագա ինչ քայլեր են ձեռնարկվելու: Այս պահին անհասկանալի է՝ արդյոք ռուսական պատվիրակությունն ունի ինչ-որ որոշումներ կայացնելու մանդատ։

"The level of the Russian delegation is a sham." Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky said the Russian delegation's level is a sham. We will decide on further steps after the meeting with Erdogan.
The president said, "The Ukrainian delegation is represented at the highest level by representatives of the Foreign Ministry, the Armed Forces, and intelligence. "
He added that the Ukrainian delegation will consider further steps after negotiations with the Turkish president. At the moment, it is unclear whether the Russian delegation has the mandate to make any decisions.