Իրանը պատրաստ է վերացնել բարձր հարստացված ուրանի պաշարները. NBC News
Պարբերականը, հղում անելով Իրանի գերագույն առաջնորդի գլխավոր խորհրդական Ալի Շամխանիին, գրում է, որ Իրանը համաձայնագրի շրջանակներում պարտավորվելու է երբեք միջուկային զենք չստեղծել և ազատվել բարձր հարստացված ուրանի պաշարներից, որը կարելի է օգտագործել որպես զենք:
Շամխանիի խոսքով՝ Իրանը պատրաստ է պարտավորություն ստանձնել երբեք միջուկային զենք չարտադրել և վերացնել բարձր հարստացված ուրանի պաշարները, որը կարող է օգտագործվել զենքի արտադրության մեջ: Այնուամենայնիվ, այն կշարունակի ուրանը հարստացնել ավելի ցածր մակարդակի, որն անհրաժեշտ է քաղաքացիական օգտագործման համար:
Շամխանին նշել է, որ եթե ամերիկացիներն իսկապես գործեն այնպես, ինչպես ասում են, դա կարող է մոտ ապագայում բարելավել երկրների փոխհարաբերությունները:

Iran is ready to eliminate its highly enriched uranium stockpiles. NBC News
The newspaper, citing Ali Shamkhani, a senior adviser to Iran's supreme leader, writes that Iran will commit to never producing nuclear weapons and to get rid of its stockpiles of highly enriched uranium, which can be used for weapons, as part of the agreement.
According to Shamkhani, Iran is ready to commit to never producing nuclear weapons and to eliminate its stockpiles of highly enriched uranium, which can be used for weapons production. However, it will continue to enrich uranium to a lower level, which is necessary for civilian use.
Shamkhani noted that if Americans act as they say, relations between the countries could improve soon.