«Պետք է բռնել Ռուսաստանի կոկորդից». Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար
Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Նոել Բարրան խոսել է ՌԴ-ի դեմ ԱՄՆ-ի հետ համատեղ նոր պատժամիջոցների նախապատրաստման մասին։
Ինչպես գրում է Le Figaro-ն, մայիսի 14-ին Թուրքիայում Բարրոն պետք է հանդիպի ԱՄՆ սենատոր Լինդսի Գրեհեմի հետ և քննարկի ՌԴ-ի դեմ սահմանափակումները, որոնք կարող են «մեկընդմիշտ խեղդել ագրեսոր երկրի տնտեսությունը»: Փաթեթում, մասնավորապես, կարող են ներառվել ռուսական նավթի ներկրման համար 500%–ի չափով մաքսատուրքեր։
«Ռուսաստանը ուղիներ է գտել՝ շրջանցելու Եվրոպայի և ԱՄՆ-ի կողմից ներդրված շրջափակումը, ուստի պետք է այնպես փակել ծորակը, որպեսզի բռնենք Ռուսաստանի կոկորդից», - ասել է նա:

""We must grab Russia by the throat." French Foreign Minister
French Foreign Minister Jean-Noël Barrot has jointly discussed preparing new sanctions against Russia with the United States.
According to Le Figaro, on May 14 in Turkey, Barrot will meet with US Senator Lindsey Graham to discuss restrictions against Russia that could "permanently strangle the economy of the aggressor country." The package could include, in particular, 500% tariffs on Russian oil imports.
"Russia has found ways to circumvent the blockade imposed by Europe and the United States, so we must close the tap in such a way that we grab Russia by the throat," he said.