ԱՄՆ նախագահ Դոլանդ Թրամփը հայտարարել է, որ մտածում եմ մայիսի 15-ին Ստամբուլ մեկնելու մասին։
«Դա հնարավոր կդառնա, եթե հասկանամ, որ գործը տեղից առաջ է շարժվում։ Ստամբուլում կայանալիք հանդիպումից կարող ենք լավ արդյունքներ ակնկալել»,- հայտարարել է Սպիտակ տան ղեկավարը՝ խոսելով Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև նախատեսվող ուղիղ բանակցություններին։
Թրամփը նաև խոսել է Հնդկաստանի և Պակիստանի միջև հակամարտության մասին և ընդգծել, որ իրենց հաջողվել է դադարեցնել կոնֆլիկտը, որը կարող էր վերածվել միջուկային պատերազմի։
«Նրանք դա արեցին շատ պատճառներով, որոնցից մեկն էլ առևտուրն է։ Մենք շատ առևտուր կանենք Պակիստանի և Հնդկաստանի հետ»,- ասել է նախագահը։

Trump is considering a trip to Istanbul
“That will be possible if I understand that things are moving forward. We can expect good results from the meeting in Istanbul,” the White House chief of staff said, referring to the planned direct talks between Ukraine and Russia.
Trump also spoke about the conflict between India and Pakistan and emphasized that they managed to stop the conflict, which could have turned into a nuclear war.
“They did it for many reasons, one of which is trade. We will do a lot of trade with Pakistan and India,” the president said.