Ռուս-ուկրաինական պատերազմին վերջ տալու ջանքերում պատմական շրջադարձ է ձեռք բերվել․ Էրդողանը՝ Մակրոնին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։ Զրույցի ընթացքում Էրդողանն ընդգծել է, որ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև պատերազմին վերջ տալու ջանքերում պատմական շրջադարձ է ձեռք բերվել՝ ընդգծելով այս հնարավորությունն օգտագործելու կարևորությունը։
Նա նաև ասել է, որ Թուրքիան պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ ամեն կերպ, ներառյալ հրադադարի հաստատումը և մշտական ​​խաղաղության բանակցությունները։ Էրդողանը նաև նշել է շարունակական համագործակցության կարևորությունը Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև կայուն խաղաղ բանակցությունների ապահովման համար։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՌԴ նախագահ Պուտինը Ուկրաինային առաջարկել էր ուղիղ բանակցություններ անցկացնել Ստամբուլում։

A historic turning point has been achieved in efforts to end the Russo-Ukrainian war. Erdogan to Macron
Turkish President Recep Tayyip Erdogan spoke with French President Emmanuel Macron on the phone. During the conversation, Erdogan stressed that a historic turning point had been achieved in the efforts to end the war between Ukraine and Russia and stressed the importance of seizing this opportunity.
He also said that Turkey is ready to contribute in every way, including establishing a ceasefire and permanent peace talks. Erdogan also noted the importance of continued cooperation between Ukraine and Russia to ensure stable peace talks.