Մոսկվայի օդանավակայաններում շուրջ 100 չվերթ է հետաձգվել
Մոսկվայի օդանավակայաններում այսօր առավոտյան գրեթե 100 չվերթ է հետաձգվել, հայտնել է Մոսկվայի տրանսպորտային դատախազությունը։ Որոշ ուղևորներ չեն կարողանում սպասել իրենց չվերթներին արդեն երկրորդ օրը։ Մեկ օր առաջ Մոսկվայի մարզում իրականացվել է անօդաչու թռչող սարքերի զանգվածային հարձակում։
«Մայիսի 8-ի առավոտվա դրությամբ՝ Շերեմետևոյում ուշացել է 15 թռիչք մեկնելու և 12 թռիչք ժամանելու ժամանակ, Դոմոդեդովոյում՝ 14 թռիչք, Վնուկովոյում՝ 18 թռիչք մեկնելու և 26 թռիչք ժամանելու ժամանակ, Ժուկովսկիում՝ 4 թռիչք մեկնելու և 5 թռիչք ժամանելու ժամանակ», – հայտնել է Մոսկվայի միջտարածաշրջանային տրանսպորտային դատախազությունը։

Около 100 рейсов задержаны в аэропортах Москвы
Почти 100 рейсов были задержаны сегодня утром в аэропортах Москвы, сообщила Московская транспортная прокуратура. Некоторые пассажиры не могут дождаться своего рейса второй день. День назад в Московской области была совершена массированная атака с использованием беспилотников.
«По состоянию на утро 8 мая в Шереметьево задержано 15 вылетов и 12 прилетов, в Домодедово — 14 рейсов, во Внуково — 18 вылетов и 26 прилетов, в Жуковском — 4 вылета и 5 прилетов», — сообщили в Московской межрегиональной транспортной прокуратуре.