«Չինաստանը պատրաստ է Ռուսաստանի հետ պաշտպանել ճշմարտությունը». Սի
Կերմլում տեղի է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադաիմիր Պուտինի և Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինը ընդլայնված և նեղ կազմով հանդիպումը։
Չինաստանի առաջնորդ Սի Ցզինպինը հայտարարել է, որ Չինաստանը պատրաստ է Ռուսաստանի հետ միասին պաշտպանել Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի պատմության մասին ճշմարտությունը:
«Այսօր աշխարհում միակողմանի գործողությունների և ուժային թելադրանքի բացասական միտման պայմաններում Չինաստանը պատրաստ է Ռուսաստանի հետ միասին հատուկ պատասխանատվություն կրել՝ որպես խոշոր համաշխարհային տերություններ և ՄԱԿ -ի խորհրդի մշտական անդամներ, պարտքի զգացումով ու համարձակորեն պաշտպանել ճշմարտությունը Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի պատմության մասին», - ասել Է Սին:

В Кремле состоялась встреча президента РФ Владимира Путина и председателя КНР Си Цзиньпина в расширенном и узком составе.
Лидер Китая Си Цзиньпин заявил, что Китай готов вместе с Россией защищать правду об истории Второй мировой войны.
«В условиях негативной тенденции односторонних действий и силового диктата в современном мире Китай готов вместе с Россией нести особую ответственность как крупные мировые державы и постоянные члены Совета ООН, с чувством долга и смелостью защищать правду об истории Второй мировой войны», — сказал Си.