«Առաջընթացի ճանապարհին մեր խոչընդոտը Պուտինն է». Քելլոգ
Քիթ Քելլոգը Fox News-ին տված հարցազրույցում Վլադիմիր Պուտինին համարել է Ուկրաինայում հրադադարի հաստատման գլխավոր խոչընդոտ։
ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Քիթ Քելլոգ ընդգծել է, որ Ուկրաինան համաձայնել է 30-օրյա համապարփակ հրադադարին, որն առաջարկել էր Ամերիկան։
«Կարծում եմ՝ մենք մոտ ենք։ Միակ մարդը, որ կարող է արդյունքի հասնել, նախագահ Թրամփն է. բայց, եթե Պուտինը համաձայնի։ Ես կարծում եմ, որ հենց հիմա առաջընթացի ճանապարհին մեր խոչընդոտը Ռուսաստանի նախագահն է, որը չի համաձայնվում»,- ասել է նա Fox News-ին տված հարցազրույցում։

"Putin is the barrier to our progress." - Kellogg
In an interview with Fox News, Keith Kellogg, the U.S. President's special representative, identified Vladimir Putin as the main obstacle to establishing a ceasefire in Ukraine.
Kellogg highlighted that Ukraine has agreed to a comprehensive 30-day ceasefire proposed by the United States.
"I believe we are close to an agreement. The only person who can achieve results is President Trump—if Putin agrees. Right now, the primary barrier to progress is the Russian president, who is opposed," he stated in the interview.