Ուկրաինական զինուժը փորձել է առաջխաղացում իրականացնել Կուրսկի մարզում
Ռուսական պրոիշխանական ռազմական տելեգրամյան ալիքները հաղորդում են Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից նոր հարձակման փորձի մասին Ռուսաստանի Կուրսկի մարզի Տյոտկինո գյուղի մերձակայքում, որը սահմանակից է Ուկրաինայի Սումիի մարզին։
Ըստ «Kursk_now» ալիքի հրապարակման՝ մոտ 50 ուկրաինացի զինծառայող փորձել են ճեղքել ռուսական պաշտպանությունը Կուրսկի մարզում։ Միևնույն ժամանակ, մի քանի ռազմական բլոգեր հայտնում են, որ Ուկրաինայի զինված ուժերի առաջին հարձակման փորձերը ետ են մղվել։
Որոշ ռուս «ռազմական թղթակիցներ» գրում են նաև, որ ուկրաինացիները պայթեցրել են Սեյմ գետի վրայով անցնող կամուրջը Զվանոե գյուղի մոտ։
RVvoenkor ալիքը նշում է, որ Գլուշկովսկի շրջանում ականազերծման մեքենաները շարունակում են դաշտերի միջով փորձել բացել ականապատ անցուղիներ, որպեսզի դրանց ետևից առաջ շարժվի զրահապատ տեխնիկա՝ դեսանտային ուժերով։
Ռուսաստանի իշխանություններն ու Ուկրաինայի զինված ուժերը դեռևս չեն մեկնաբանել հարձակման փորձի մասին տեղեկությունները։

​Ukrainian military attempts to advance in the Kursk region
Russian pro-government military telegram channels are reporting a new attack attempt by Ukrainian forces near the village of Tyotkino in Russia’s Kursk region, which borders Ukraine’s Sumy region.
According to the Kursk_now channel, about 50 Ukrainian servicemen tried to break through Russian defenses in the Kursk region. At the same time, several military blogs report that Ukrainian forces repelled their first attack attempts.
Some Russian “military correspondents” also write that Ukrainians blew up a bridge over the Seim River near the village of Zvanoe.
The RVvoenkor channel notes that in the Glushkovsky region, demining vehicles continue to try to open minefields through the fields so that armored vehicles with landing forces can move forward behind them.
The Russian authorities and the Ukrainian armed forces have not yet commented on the reports of the attempted attack.