Թրամփը նշել է իր հնարավոր իրավահաջորդների անունները
«Ես կլինեմ ութ տարվա նախագահ, երկուսուկես ժամկետով։ Ես միշտ դա շատ կարևոր եմ համարել»,– ասել է Թրամփը NBC հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում։
Նախագահը նշել է, որ «չի մտածում» երրորդ ժամկետի համար առաջադրվելու մասին։
Թրամփը նախկինում խոսել էր երրորդ կամ նույնիսկ չորրորդ ժամկետով պաշտոնավարելու մտադրության մասին և ասել, թե սա «կատակ չէ»։
Սակայն իր հարցազրույցում նա ասել է, թե այդ հայտարարությունները նպատակ ունեին «խաբելու կեղծ լրատվամիջոցներին»: Թրամփը նշել է, որ բազմաթիվ «խնդրանքներ» է ստացել՝ քննարկելու նախագահական պաշտոնում երկրորդ ժամկետի ավարտից հետո մնալու հնարավորությունը:
«Շատ մարդիկ ուզում են, որ դա անեմ։ Բայց դա այն չէ, ինչ ես ուզում եմ անել», – ասել է Թրամփը:
Հարցին, թե ով կարող է առաջադրվել ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում հաջորդ ընտրություններին Հանրապետական կուսակցությունից, Թրամփը պատասխանել է, որ կա «10-15 մարդ», նրանց շարքում նշելով փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսին և պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյին:
«Ջեյ Դին հիանալի է աշխատում։ Նա հրաշալի է։ Մարկոն նույնպես հիանալի աշխատանք է կատարում», – ասել է Թրամփը:

Trump names his possible successors
"I will be president for eight years, two and a half terms. I've always thought that was very important," Trump said in an interview with NBC.
The 78-year-old Trump had previously said he was "not kidding" about seeking a third or fourth term. But he later said those statements were intended to "fool the fake news media." Trump said he had received "many requests" to discuss the possibility of remaining in office beyond his second term.
"A lot of people want me to do it. But that's not what I want to do," Trump said.
Asked who could be the Republican nominee for president in the next election, Trump said there were "10 to 15 people," including Vice President J.D. Vance and Secretary of State Marco Rubio.