Պուտինի և Թրամփի հանդիպումը պահանջված է. Պեսկով
Կրեմլում կարծում են, որ Ռուսաստանի և ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը պահանջված է։ Բայց դա պետք է լավ պատրաստվի, լրագրողներին ասել է ՌԴ ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Նման հանդիպումն ակնհայտորեն բոլորի շուրթերին է: Շատ առումներով, մենք կարծում ենք, որ դա, իհարկե, անհրաժեշտ է: Այն պետք է համապատասխան կերպով պատրաստվի, և դա պահանջում է փորձագիտական ​​տարբեր մակարդակներում ջանքեր: Դա պահանջում է Մոսկվայի և Վաշինգտոնի միջև շարունակվող շփումները, որոնք սկսվել են և ներկայումս շարունակվում են:
ԱՄՆ առաջնորդն ավելի վաղ ասել էր, որ մայիսի կեսերին թագավորություն կատարած այցի ժամանակ կքննարկի Սաուդյան Արաբիայում Պուտինի հետ հնարավոր հանդիպման հնարավորությունը:

Putin-Trump meeting is needed: Peskov
The Kremlin believes a meeting between Russian and US Presidents Vladimir Putin and Donald Trump is in demand. But it must be well prepared, the Russian leader’s press secretary Dmitry Peskov told reporters.
“Such a meeting is clearly on everyone’s lips. In many ways, we believe that it is, of course, necessary. It must be prepared appropriately, requiring efforts at various expert levels. This requires ongoing contacts between Moscow and Washington, which have begun and are currently ongoing.
The US leader had earlier said he would discuss the possibility of meeting Putin in Saudi Arabia during his mid-May visit to the kingdom.