ԱՄՆ- ի հետ համակարգմամբ ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների նոր փաթեթ ենք պատրաստում». Բարրո
Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ ԵՄ-ը Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների նոր փաթեթ է պատրաստում, եթե Մոսկվան հրաժարվի հրադադարից։
Եվրամիությունը Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների նոր փաթեթ է պատրաստում, որը պլանավորվում է համակարգել ԱՄՆ- ի հետ, եթե Մոսկվան շարունակի հրաժարվել Ուկրաինայում հրադադարից․ հայտարարել է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարրոն AFP գործակալությանը:
«Մենք՝ եվրոպացիներս, կաջակցենք ամերիկյան այս նախաձեռնությանը պատժամիջոցների տասնյոթերորդ փաթեթով, և ես երեկ խոստացել եմ սենատոր Լինդսի Գրեհեմին, որ մենք կփորձենք համակարգել պատժամիջոցների այս երկու փաթեթները՝ ինչպես բովանդակության, այնպես էլ ժամկետների առումով»,- ասել է Բարրոն:
Մանրամասներ այն մասին, թե ինչ կարող է ներառվել պատժամիջոցների նոր փաթեթում, չեն հաղորդվում:
Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը Վլադիմիր Պուտինին «միակ խոչընդոտն» է համարում Ուկրաինայում խաղաղության ճանապարհին՝ նշելով, որ Կիևը «կատարել է գործարքի իր մասը»:

"We are preparing a new package of sanctions against Russia in coordination with the US." Barrott
The French Foreign Minister has announced that the EU is preparing a new package of sanctions against Russia if Moscow refuses to accept the ceasefire.
The European Union is preparing a new package of sanctions against Russia, which it plans to coordinate with the United States if Moscow continues to refuse the ceasefire in Ukraine, French Foreign Minister Jean-Noel Barrot told AFP.
“We Europeans will support this American initiative with the seventeenth package of sanctions. I promised Senator Lindsey Graham yesterday that we will try to coordinate these two sanctions packages, both in terms of content and timing,” Barrot said.
Details on what could be included in the new package of sanctions were not reported.
The French Foreign Minister considers Vladimir Putin “the only obstacle” to peace in Ukraine, noting that Kyiv “has fulfilled its part of the deal.”