ԱՄՆ-ն պատրաստ է մասամբ համաձայնվել Ռուսաստանի տարածքային պահանջներին
Միացյալ Նահանգները պատրաստ է մասամբ համաձայնվել Ռուսաստանի տարածքային պահանջներին՝ որպես ուկրաինական հակամարտության կարգավորման մաս, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Կիտ Քելլոգը։
«Մասամբ՝ այո»,- ասել է նա Fox News-ի եթերում՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Միացյալ Նահանգները պատրա՞ստ է համաձայնել Ռուսաստանի տարածքային պահանջներին՝ որպես Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման մաս։
Քելլոգը հերքել է այն ենթադրությունը, որ ԱՄՆ-ն այժմ դուրս է գալիս Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման բանակցություններից՝ ասելով, որ ինքը չի հավատում դրան։

US ready to partially agree to Russia's territorial claims
US President's special representative Keith Kellogg said the United States is prepared to partially agree to Russia's territorial demands as part of a settlement of the Ukrainian conflict.
"Partially, yes," he said on Fox News, responding to a question about whether the United States is prepared to agree to Russia's territorial demands as part of a settlement of the Ukrainian conflict.
Kellogg denied the assumption that the United States is now withdrawing from the negotiations to resolve the Ukrainian conflict, saying he does not believe so.